NOVORODENECKÉ FOTOGRAFOVANIE

Fotografovanie novorodeniatok je jedinečné a špeciálne - ako mojím prístupom, tak aj dobou, počas ktorej je vhodné ho zrealizovať
ideálny čas na fotografovanie novorodenca je 8 - 14 dní od narodenia (aj toto je však individuálne - iné je to s predčasne narodenými bábätkami a bábätkami s veľmi nízkou pôrodnou váhou)
Fotenie v tomto krátkom období po narodení je pre bábätká najmenej stresujúce. Väčšinu času prespia. Sú ešte “mäkkučké”, ohybné, veľmi dobre sa s nimi pracuje. Nevadia im hlasy, zvuky a keď spinkajú, viem im urobiť čarovné “snívajúce” zábery, typické pre tento fotografický štýl. 
termín fotografovania si s budúcou mamičkou dohadujeme spravidla ešte počas tehotenstva - dohodneme si ho iba orientačne a po narodení bábätka si ho už iba potvrdíme, prípadne doladíme o pár dní… 

Staršie bábätká (3 a viac týždňov) už nespolupracujú tak dobre, vadia im zvuky, ťažšie sa s nimi pracuje a sú dlhšie hore. Zároveň však ešte nevedia nadviazať očný kontakt - očká im blúdia hore-dole - čo nie je až tak fotogenické… :)  Preto odporúčam počkať, kým bude bábätko dostatočne sílné, aby vedelo držať hlavičku v polohe na brušku a tiež vedelo už reagovať na podnety. Tieto fotografie sú tiež nádherné - detičky okolo 5 - 6 mesiaca života sa už krásne usmievajú, pozerajú sa smerom k fotoaparátu…

Novorodenecké fotografovanie trvá 2 - 3 hodiny (treba sa na to pripraviť). V ateliéri mám pre vás všetko potrebné pripravené. So sebou si doneste iba mlieko pre vaše bábätko a náhradné plienky. Tiež oblečenie pre vás a vášho partnera (prípadne aj pre starších súrodencov ak prídu na fotenie). Tak ako pri rodinnom fotografovaní - aj tu platí, že najlepšie vynikne spoločná fotografia, ak sa farebne zladíte (tričká rovnakej farby + rifle, príp. košele tón v tóne - bez zbytočných vzorov a nápisov). 

Oblečenie pre novorodeniatko mám k dispozícii, pred fotografovaním sa s vami poradím, čo sa vám viac páči a podľa toho zvolíme štýl oblečenia, doplnkov a rekvizít…
Prineste si pre bábätko aj cumlík (aj keď ho bežne nepoužívate, vie nám chviľkovo veľmi pomôcť). 

Do troch dní od fotografovania vám pošlem online fotogalériu nafotených záberov, kde si sami vyberiete, ktoré sa vám páčia a o ktoré máte záujem. Tie následne upravím (robím iba základné úpravy ako svetlo, jas, kontrast, orezanie, drobné jemné retuše) a dostanete ich odomňa digitálne (na USB) + vytlačené v rozmere 10x15cm. K tomuto balíčku pridávam aj A4 fotografiu podľa vášho výberu a infokartičku s menom, dátumom narodenia a mierami vášho bábätka.
Hotový fotobalíček odomňa dostanete do 2 - 5 týždňov od vášho výberu fotografií z náhľadov (podľa mojej aktuálnej vyťaženosti).

Cena novorodeneckého fotografovania je 120 €.

Ak preferujete fotografovanie v pohodlí vášho domova, rada prídem k vám domov a všetko potrebné si vezmem so sebou. Príplatok za fotografovanie u vás doma v rámci regiónu Orava a Liptov je 20 €.
Image